Araç Tamir / Bakım / Onarım

Araç Tamir / Bakım / Onarım

Otomobil bakımı kullanım konforu açısından ve sürüş güvenliğinin sağlanması için öncelikli işlemlerden biridir.

Düzenli olarak kontrol edilmeyen sistemlerin zamana ve kullanıma bağlı yaşadıkları aşınma ya da hasar alma durumları, performans düşüklüklerine sebep olabilir. Bu durum aynı zamanda kullanım veriminde de sorunlara yol açar. Dolayısıyla araç tamir / bakım / onarım işlemlerinin periyodik olarak yapılması ve bu periyotların belirli zaman aralıklarına ya da Km başı planlamalara dahil edilmesi gerekir.
Araçlarda yüksek verim ve performans alabilmek için yapılan uygulamalar bütününde, araç sahiplerinin gözetmesi gereken bir başka husus uygulayıcı uzmanlığıdır. Araç tamir / bakım / onarım işlemleri için hizmet alınan firma ya da ekiplerin kategori çalışmaları da dahil olmak üzere oto bakım işlemlerinde yetkin olmaları gerekir. Ayrıca uygulama planlarında kullanılan ekipmanların yeterliliği ve yeni nesil uygulamalara göre dizaynı, yapılan işlemlerin de kalitesini büyük ölçüde etkiler. Sonuç olarak tüm oto bakım işlemleri için tercih edilen hizmet sağlayıcıların bu kriterlere uygun yetkinlikte olmasına özen gösterilmelidir. Kayseri Araç Tamir, Araba Tamiri, Bakım, Onarım Servisi olarak tüm araç markalarına hizmet vermekteyiz.

Araç Tamir/ Bakım / Onarım İşlemleri

Periyodik bakımlar araç tamir / bakım / onarım işlemlerinin kapsamlı şekilde yapıldığı uygulamalar bütünüdür. Belirli zaman aralıkları ve mevsim hazırlıkları kapsamında gerçekleştirilirler. Bu bakımlarda yapılan işlemlerden birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

  • Oto lastik kontrolü/ değişimi
  • Klima filtre kontrolü/ temizliği
  • Klima gaz/su kontrolü - dolumu
  • Aydınlatma sistemleri kontrolü/ onarımı
  • Motor sıvıları kontrolü/ dolumu
  • Akü kontrolü/ onarımı
Araçların mevsim şartlarına bağlı olarak karşılaşacağı zorlukları ön görmek ve bu kapsamda gerekli değişiklikleri yapmak için kurgulanan mevsimsel bakımlar; en önemli periyodik bakım gruplarından biridir. Planlama, uygulama ve kontrol aşamalarının profesyonel hizmet sağlayıcılar tarafından yürütülmesi, özellikle garanti kapsamında bakım kriterinin karşılanması adına önem taşır. Tüm araç tamir / bakım / onarım işlemleri için bu öncelik söz konusudur ve hizmet tercihinde uzman firmalar ön planda tutulmalıdır.

Oto Bakım ve Kontrol Uygulamaları

Yüksek performanslı ve sürüş güvenliği sağlanmış araçlara sahip olmanın yolu, düzenli bakım ve kontrol uygulamalarından geçmektedir. Periyodik ve genel bakım kapsamında taşıtların ihtiyaç duyduğu tüm araç tamir / bakım / onarım uygulamaları eksiksiz şekilde gerçekleştirilmelidir. Ayrıca bu uygulamalar için destek alınan firma ya da ekiplerin alan yetkinlikleri hizmet kalitesini doğrudan etkilediğinden; araç sahipleri bu konuda gerekli yeterliliği gözeterek karar vermelidir.

İlgili Konular

Triger Kayışı Değişim

Triger Kayışı Değişim

Rehbere git

Amortisör Değişimi

Amortisör değişimi araçların tekrardan konfora kavuşmasını sağlar.

Rehbere git
Amortisör Değişimi
Fren Merkezi Arızası

Fren Merkezi Arızası

Rehbere git

Araba pasta cila Çizikleri yok eder mi?

Pasta cila işlemleri, aracın dış yüzeyinde oluşmuş hasarları önlemek amacıyla yapılan iyileştirme işlemlerinin tümüdür. Pasta cila işlemlerinin araca etki edebilmesi için kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve uzman bir kişi tarafından yapılması gerekir. Bunun yanında arabada oluşmuş çiziklerin düzelmesi için öncelikli olarak bakılan durum çiziklerin derinliğidir. Aracın yüzeyinde oluşmuş geçici çizikler, pasta cila işlemi ile eski haline getirilmektedir. Ama yüzeyde oluşmuş çizikler derinse servis farklı bakım yollarına da başvurmaktadır.

Rehbere git
Araba pasta cila Çizikleri yok eder mi?