Vale
Diğer Hizmetler

Vale

Oto vale hizmeti, araç bakım servisleri içerisinde yer alan ve araçların servise giriş çıkışını sağlayan bir hizmet sektörüdür.

Vale personelleri, servise gelecek araçları bulunduğu konumdan güvenli bir şekilde almak için çalışan yetkili kişilerdir.

Vale hizmeti sayesinde  araçların alması gereken bakım süreleri hız kazanmakta ve araç sahiplerinin bu bakımlara kolay bir şekilde  ulaşabilmesi amaçlanmaktadır.  Bu hizmeti gerçekleştiren personeller, alanında uzman kişiler tarafından seçilmiş olup servis içerisinde aktif olarak çalışmaktadır. Kayseri Oto Servis Vale Hizmetimizle sizler işlerinizi aksatmadan servis işlemlerinizi kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Vale Nedir?

Oto servis vale hizmeti, çoğunlukla kafe ve benzeri sosyal alanlarda sunulan vale hizmeti ile karıştırılmaktadır. Oysa isim olarak aynı olan bu iki hizmetin sunuluş detayları birbirinden oldukça farklıdır. Oto servis vale 


Vale Personelinde Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Vale personelleri,  yetkili araç servislerinde çalışan ve araçların güvenli bir şekilde servis bünyesine ulaşmasını sağlayan kişilerdir. Bu kişilerin görev ve sorumlulukları servisten servise farklılık göstermektedir. Ancak vale hizmet sektörü için uyulması gereken belli başlı  değişmeyen kurallar vardır. Bunlar;

  1. Vale personeli, almış olduğu aracın direksiyon, vites ve el freni gibi bölümlerini kurcalamaz.
  2. Aracın iç ve dış herhangi bir yerine zarar vermez. 
  3. Aracın kendisine ve servisi emanet olduğunun bilincinde hareket eder.
  4. Aracın servise hızlı ve güvenli bir şekilde gelmesini sağlar. 
  5. Vale hizmetinden sorumlu personeller, kişisel bakımına ve hijyenine dikkat eder. 
  6. Covid19 kapsamında oluşturulmuş kurallara uyar.
  7. Araç sahiplerinin sorduğu her soruya düzgün bir şekilde cevap verir.
  8. Aracı kullanırken trafik kurallarına uyar. 
  9. Aracı belirlenmiş olan zaman diliminde teslim eder.
  10. Vale personeli, düz ve otomatik olmak üzere her araç tipini kullanabilecek donanıma sahiptir. 

Vale Personeli Üniformana Giyer Mi?

Vale personelleri, hizmet verdiği servisin üniforması ile araç teslimi yapmaktadır. Bu durum hem araç sahibinin güvenini kazanmak hem de servisin reklamını yapmak amacıyla gerekli  kılınmaktadır. 

İlgili Konular

Devirdaim Pompası Arızası

Devirdaim Pompası Arızası

Rehbere git

Araba pasta cila Çizikleri yok eder mi?

Pasta cila işlemleri, aracın dış yüzeyinde oluşmuş hasarları önlemek amacıyla yapılan iyileştirme işlemlerinin tümüdür. Pasta cila işlemlerinin araca etki edebilmesi için kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve uzman bir kişi tarafından yapılması gerekir. Bunun yanında arabada oluşmuş çiziklerin düzelmesi için öncelikli olarak bakılan durum çiziklerin derinliğidir. Aracın yüzeyinde oluşmuş geçici çizikler, pasta cila işlemi ile eski haline getirilmektedir. Ama yüzeyde oluşmuş çizikler derinse servis farklı bakım yollarına da başvurmaktadır.

Rehbere git
Araba pasta cila Çizikleri yok eder mi?
Silindir Kapağı Çatlağı

Silindir Kapağı Çatlağı

Motorunuzun en önemli bileşenlerinden biri olan silindir kapağı, motorun verimli ve sorunsuz çalışmasında kritik bir rol oynar. Ancak, bu kritik parçada meydana gelebilecek çatlaklar, motorun performansını ve güvenilirliğini ciddi şekilde etkileyebilir. Silindir kapağı çatlakları, genellikle motorun aşırı ısınmasına veya yanlış montaja bağlı olarak gelişir ve bu durum, motorun sağlığı için ciddi sonuçlar doğurabilir. Silindir kapağı çatlaklarının belirtilerini, silindir bloğu çatlamasını, çatlakların kaynak yoluyla onarılabilirliğini ve bu tür bir tamirin maliyetini derinle...

Rehbere git

Fren Merkezi Arızası

Rehbere git
Fren Merkezi Arızası