Oto Dış Aydınlatma

Oto Dış Aydınlatma

Araç aydınlatma kategorileri ikiye ayrılmaktadır. İç aydınlatma ve dış aydınlatma sistemlerinin bakım ve onarım işlemlerinden kontrol ve temizlik işlemlerine değin tüm uygulamaları birbirinden farklı planlamalara dayanır.

Bu nedenle iki kategorinin de uygulamalar bütününde profesyonel çalışma düzeni sağlanmalıdır.Oto dış aydınlatma sistemleri araçlarda far, sinyal ve stop lambalarından oluşur. Bu lambalar ile trafikte sürüş güvenliği ve araç kullanımı sırasında iletişim sağlanır. Dış aydınlatma aksamlarının bakım işlemlerinde uzman nitelikli çalışmalar esas alınır. Kayseri Oto Dış Aydınlatma, Araç Dış Led Aydınlatma uygulamalarında ekiplerimiz sorunsuz bir çalışma uygulamaktadır.

Oto Dış Aydınlatma Bakımı

Aydınlatma sistemleri içerisinde hem sürüş hem de trafik güvenliğini büyük ölçüde etkileyen dış aydınlatmaların rutin bakım ve kontrolleri bulunmaktadır. Oto dış aydınlatma kontrollerinin mevsimsel bakım periyotları kapsamında yapılması gerekir. Bu bakım periyotlarının düzenli takibi ile sürüş güvenliği ve kullanım konforuna sunulan katkılandan bazıları şunlardır:

  • Far, sinyal ve stop lambalarının performansı kontrol edilir.
  • Dış aydınlatma aksamlarının bağlantıları kontrol edilir.
  • Aydınlatma bağlantılarının performansı ölçülür.
  • Herhangi bir hasar veya arıza durumunda yenileme yapılır
  • Aydınlatma performansını destekleyici değişimler gerçekleştirilir.
  • Oto dış aydınlatma materyallerinin bakım ve kontrolü sağlanır.
Araçlarda aydınlatma performansının ölçümü aslında pek çok elektronik sistemin de performansı hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar. Özellikle aküden alınan gücün varlığı ve dağılımına yönelik önemli temsillerin başında araç aydınlatmalarının performansı gelmektedir. Yaşanan verim düşüklüklerinin ardından genellikle ana akımdaki sıkıntılar yer alır. Bu sayede oto dış aydınlatma kontrolleriyle hem aksam bakımı yapılır hem de akü çalışma düzeninin verim düzeyi ölçülebilir.

Araç Aydınlatma Kontrolleri

Oto bakım periyotlarının tamamında alanında uzman ekip desteğinden faydalanmak gerekir. Araçlarda rutin bakım periyotları ve acil müdahale durumları dahil olmak üzere tüm uygulamalar için teknik ekipman desteği şarttır ve bu ekipmanlar çalışma kategorilerine göre farklılık gösterir.
Nitelikli hizmet almak ve teknik teçhizat uyumuyla garantili bakım işlemi yaptırmak için alanında uzman hizmet sağlayıcılardan destek alınması araç sahiplerine avantaj sağlar.Oto dış aydınlatma sistemlerinin bakım ve onarımı da profesyonel çalışma alanları arasında yer alır ve uygulayıcıların alana yönelik tecrübesi ile teknik yeterliliği bakım/kontrol işlemlerinin kalitesine doğrudan etki eder.

İlgili Konular

Motor ne zaman rektefiye ister?

Motor ne zaman rektefiye ister?

İşlevini eskisi gibi yerine getiremeyen ve uzun süredir bakım görmemiş motorlara rektifiye işlemi uygulanmaktadır. Bu uygulama sayesinde performansı düşen motorların durumu düzeltilmekte ve aracın çalışma ömrüne katkı sağlanmaktadır.

Rehbere git

Araç periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Periyodik bakım,motorlu araçlarda bulunan parçaların belirli aralıklarla kontrol edilmesini ve gerekli durumlarda değişim işlemlerinin yapılmasını sağlayan bakımlardır. Periyodik bakım sayesinde, araçlarda oluşan hasarlar giderilmekte ve araçların ömrünün daha uzun süre dayanması amaçlanmaktadır.

Rehbere git
Araç periyodik bakım yapılmazsa ne olur?
Araba pasta cila Çizikleri yok eder mi?

Araba pasta cila Çizikleri yok eder mi?

Pasta cila işlemleri, aracın dış yüzeyinde oluşmuş hasarları önlemek amacıyla yapılan iyileştirme işlemlerinin tümüdür. Pasta cila işlemlerinin araca etki edebilmesi için kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve uzman bir kişi tarafından yapılması gerekir. Bunun yanında arabada oluşmuş çiziklerin düzelmesi için öncelikli olarak bakılan durum çiziklerin derinliğidir. Aracın yüzeyinde oluşmuş geçici çizikler, pasta cila işlemi ile eski haline getirilmektedir. Ama yüzeyde oluşmuş çizikler derinse servis farklı bakım yollarına da başvurmaktadır.

Rehbere git

Amortisör Değişimi

Amortisör değişimi araçların tekrardan konfora kavuşmasını sağlar.

Rehbere git
Amortisör Değişimi