Oto Kaporta Boya
Diğer Hizmetler

Oto Kaporta Boya

Kaporta, aracın motor, sürücü, yolcu ve diğer aksamlarını saran metal çerçevedir. Bu bölüm, aracı dış etkilerden korumakla birlikte çalışır akşamlardan gelen seslerin de azalmasına yardımcı olmaktadır.

Eski üretime sahip kaportalar oldukça sert malzemelerden üretilmiştir. Bu sert yapı darbe veya kaza sonucunda aracın gövdesine şiddetli bir baskı almasına sebep olmakla birlikte yayaların olduğundan fazla zarar görmesine neden olmaktadır. Günümüzde bu olumsuzlukları en aza indirmek amacıyla yeni önlemler alınmaktadır. Üretici firmalar, güvenlik zafiyetin artırmak ve yakıt tüketimini iyileştirmek amacıyla daha farklı malzemeler ile kaporta üretimi yapmaktadır. Kaportada kullanılan malzemeler hem aracın hem de yayaların güvenliğini sağlamak adına daha esnek yapıda üretilmektedir. Kayseri Oto Kaporta Boya Servisi, Oto Boyacı, Araç Komple Boya işlemleriniz için servisimizden randevu alabilirsiniz.

Kaporta Boyası Nedir?

Aracın dış yüzeyi kaza veya darbe sonucunda hasar almaktadır.  Bu hasarlar, çizik,   çürüme veya paslanma gibi  sorunlarla kendini göstermektedir.  Bu sorunları en aza indirmek ve aracın kaportasını eski haline getirmek amacıyla kaporta boyası işlemi uygulanmaktadır.  Bu uygulama ile araç eski görüntüsünü ve rengine kavuşmaktadır. 

Kaporta boya işlemi kolay gibi görünen ancak uzmanlık gerektiren bir işlemdir.  Boya yapmadan önce hasarın giderilmesi ve yüzeyin temizlenmesi oldukça önemlidir.  Boyanın aracın  mevcut rengi ile uyumlu olması  ve düzgün bir karışımla elde edilmesi  aracın değer kaybetmemesi açısından oldukça önemlidir. Bu anlamda boya işlemini uzman bir servise yaptırmak aracın görüntüsünün profesyonel bir şekilde düzeltilmesi açısından gereklidir. Oto kaporta işlemleriniz için Çakır otomotiv randevnuzu oluşturabilirsiniz.

Kaporta Boyası Süresi

Kaporta boya işlemi,  kaportada ortaya çıkan hasarları düzeltmek ve aracın  bir bütün olarak görünmesine sağlayan  araç onarım hizmetlerinden  biridir.  Kaporta boya işlemine başlanmadan önce kaporta düzgün bir şekilde temizlenmekte ve oluşmuş hasarlar giderilmektedir. Boyama öncesinde iyi temizlenmeyen yüzeylere atılan boya  kötü bir görüntüye yol açmaktadır. 

Kaporta boya işlemi   ortalama bir iki gün içerisinde tamamlanmaktadır.  Sürelerde oluşan farklılıklar  kaportanın hasarıyla doğru orantılıdır.  Hasar büyük çaplı ise önce onarım kısmı devreye girdiği için bu sürelerde uzamaları meydana gelmektedir.  Ancak kaportada birkaç çizik  söz konusuysa yetkililer aracı hızlı bir şekilde temizleyerek  boyama işlemine  başlamaktadır.  Boyama işleminden sonra araca cila atılmakta ve araç servisten çıkarılmaktadır. 

İlgili Konular

Motor ne zaman rektefiye ister?

Motor ne zaman rektefiye ister?

İşlevini eskisi gibi yerine getiremeyen ve uzun süredir bakım görmemiş motorlara rektifiye işlemi uygulanmaktadır. Bu uygulama sayesinde performansı düşen motorların durumu düzeltilmekte ve aracın çalışma ömrüne katkı sağlanmaktadır.

Rehbere git

Devirdaim Pompası Arızası

Rehbere git
Devirdaim Pompası Arızası
Oto klima bakımında neler yapılır?

Oto klima bakımında neler yapılır?

Bakımlar sırasında klimanın iç ve dış her yüzeyi ayrıntılı olarak kontrol edilmekte ve kontroller sırasında tespit edilmiş her sorun yetkililer tarafından giderilmektedir.

Rehbere git

Silindir Kapağı Çatlağı

Motorunuzun en önemli bileşenlerinden biri olan silindir kapağı, motorun verimli ve sorunsuz çalışmasında kritik bir rol oynar. Ancak, bu kritik parçada meydana gelebilecek çatlaklar, motorun performansını ve güvenilirliğini ciddi şekilde etkileyebilir. Silindir kapağı çatlakları, genellikle motorun aşırı ısınmasına veya yanlış montaja bağlı olarak gelişir ve bu durum, motorun sağlığı için ciddi sonuçlar doğurabilir. Silindir kapağı çatlaklarının belirtilerini, silindir bloğu çatlamasını, çatlakların kaynak yoluyla onarılabilirliğini ve bu tür bir tamirin maliyetini derinle...

Rehbere git
Silindir Kapağı Çatlağı