Amortisör Değişimi

Amortisör Değişimi

Araç amortisörleri zorlu yol koşullarında aracın sarsılmasını önler. Esneme görevi üstlenen bu parçalar engebeli yollarda araç konforuna önemli derecede katkı sağlar. Zamanla bu önemli parçalarda arıza ve benzer sorunlar ortaya çıkar. En bilinen sorunlar arasında amortisör patlaması önde gelir. Metal ve mekanik parçaların zamanla birlikte yıprandığı bilinir. Metal yorgunluğu bunun başlıca sebeplerinden biridir. Yıpranmaya bağlı olarak kırılma ve bozulmalar söz konusu olur. Bu arızalar amortisörde ortaya çıktığı zaman aracın bu durumdan çok olumsuz şekilde etkilendiği görülür.

Amortisör Değişimi

Amortisör Arıza Belirtileri

Amortisör Arıza Belirtileri

Amortisör değişimigerekli olduğu zaman çabuk davranmak ve hızlı çözüm bulmak gerekir. Çoğunlukla değişim gerekli olduğu için bu çözümle aracın verimli şekilde ulaşım fırsatı bulması söz konusu olur. Araç kullanmayı olumsuz etkileyen belirtilerde:

·         Frenler olumsuz etkilenir.
·         Virajlı yollarda savrulma riski artar.
·         Lastikler normalin dışında aşınır.
·         Aracın kontrolünü sağlamada güçlükler yaşanır.
·         Direksiyonda sertleşme sorunu yaşanır.
·         Aracın yol tutuşunda zayıflama yaşanır.
·         Lastikler zemine dengeli oturmaz.

Burada ortaya çıkan belirtilere bakarak sorunun tam olarak anlaşılması mümkün olur. Böylece araçta bulunan sorunun anlaşılması mümkün olur. Patlamış ve özelliğini kaybetmiş olan amortisörün değişimi ile araç tekrardan güvenli ve konforlu ulaşım imkânına sahip olur.

Amortisör sorunlarına bağlı olarak araçtan normal olmayan sesler gelir. Lokurtu şeklinde gelen seslere bu saymış olduğumuz diğer belirtiler eşlik eder.

Amortisör Arıza Belirtileri

Amortisör Değişim Hizmetimiz

Amortisör Değişim Hizmetimiz

Arızalı amortisörlerin değişimi konusunda servisimize ve hizmetlerimize güvenebilirsiniz. Gerektiğinde en kaliteli yedek parçaları tedarik eden hizmet adresimiz, değişim konusunda usta ekiplerle birlikte hızlı çözümler oluşturur. Servisimizin modern yapısı ve iş istasyonları değişim konusunda uzmanlarımıza önemli avantajlar sağlar. Öncelikli olarak amortisörlerin kontrolü ile işe başlarız. Arızalı amortisörleri tespit etmek ve gidermek, servisimiz için güvenilir hizmetlerden biridir.

Orijinal olarak tedarik ettiğimiz her bir parça, başarılı bir değişim çalışması ile aracınıza önemli derecede katkı sağlar. Müşteri memnuniyeti için verdiğimiz emekler, hizmet kalitesi ve uygun fiyatlarla kendini gösterir. İşlemler tamamlandıktan sonra daha emniyetli şekilde aracınızla beraber yollara çıkabilirsiniz. Amortisör değişiminin getirmiş olduğu avantajlarla birlikte, aracınız adeta yenilenir ve yolculuk standartlarınız daha emniyetli bir noktaya çıkar.
 

Amortisör Değişim Hizmetimiz