Elektronik Arıza Tespiti

Elektronik Arıza Tespiti

Elektronik sistemlerin tümü, araç yönetim panelleri; manuel kullanım sistemleri ve akıllı yönetim alanları dahil olmak üzere bir araç için bütüncül çalışma odağında işleyen aksamlardır.

Bir çalışma düzeneğinde elektronik sistemlerin bakım ve onarımı eksik kalırsa, bu aksaklık diğer sistemlerin zayıflamasına veya bozulmasına sebep olabilir. Araçlarda elektronik arıza tespiti profesyonel kontrol ve değerlendirmelerle mümkündür.
Özellikle bazı aksamlarda yaşanan arızalar aslında ana kaynaktaki farklı bir sorunun yansımasıdır ve yalnızca o bölgenin tamiri genel sorunu ortadan kaldırmaya yetmeyebilir. Bu sebeple elektronik bakım ve onarım işlemlerinde bütüncül bakım gerçekleştiren uzman hizmet sağlayıcılardan destek alınması gerekir. Kayseri Elektronik Arıza Tespiti çalışmalarımızda her marka ve model araca hizmet vermekteyiz.

Oto Elektronik Arıza Tespiti

Elektrik ve elektronik çalışma alanları, araç bakım periyotlarının da ilgilendiği ortak ve önemli uygulamalardan biridir. Bunun sebebi bir araçta neredeyse her bağlantı ve iletişimin elektronik sistemler üzerinden yapılmasıdır. Dolayısıyla akü ana kaynak konumunda yer alırken elektronik sistemler bu gücün araç içi aksamlara dağılımından sorumludur. Elektronik arıza tespiti ve genel bakım uygulamaları kapsamında araca sağlanan kullanım katkılarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Akü kontrol/ bakımı
  • Elektrik bağlantıları kontrolü/ bakımı
  • Aydınlatma sistemleri performans kontrolü
  • Klima elektrik bağlantıları kontrolü/ bakımı
  • Akıllı yönetim sistemleri elektrik performans kontrolü
  • Gösterge ışıkları ve kabin içi ışıklandırma kontrolü
Yeni nesil araç modellerinde elektronik arıza tespiti ihtiyacı daha yoğun şekilde gerçekleşir. Bunun temel sebeplerinden biri üretilen araçlarda akıllı yönetim sistemlerinin bulunmasıdır. Akıllı yönetim sistemlerinin çalışma kaynağı ve güç akımı elektrik ile sağlanır. Dolayısıyla elektrik ve elektronik bakım uygulamalarının bu sistemleri destekleyici şekilde planlanması gerekir. Elektronik arıza tespiti için oto bakım uygulamaları için geçerli olduğu üzere profesyonel hizmet sağlayıcıların tercihi araç sahiplerine pek çok açıdan avantaj sağlamaktadır. 

Oto Bakım Uygulamaları

Araçların belirli aralıklarla ve öncelikli bakım kategorilerinde kontrollere tabi tutulduğu uygulamalar bütününe oto bakım uygulamaları adı verilir. Bu işlemler arasında özellikle genel ve özel bakım kategorileri için öncelikli olan elektronik arıza tespiti gibi hassas uygulamaların; alanında uzman ekipler ve nitelikli ekipmanla yapılması büyük önem taşır. Bu sayede hizmetin garanti kapsamında yer almasından, uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet dengesinin kurulmasına kadar pek çok beklenti rahatlıkla karşılanabilir.

İlgili Konular

Fren Merkezi Arızası

Fren Merkezi Arızası

Rehbere git

Triger Kayışı Değişim

Rehbere git
Triger Kayışı Değişim
Araç periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Araç periyodik bakım yapılmazsa ne olur?

Periyodik bakım,motorlu araçlarda bulunan parçaların belirli aralıklarla kontrol edilmesini ve gerekli durumlarda değişim işlemlerinin yapılmasını sağlayan bakımlardır. Periyodik bakım sayesinde, araçlarda oluşan hasarlar giderilmekte ve araçların ömrünün daha uzun süre dayanması amaçlanmaktadır.

Rehbere git

Araba pasta cila Çizikleri yok eder mi?

Pasta cila işlemleri, aracın dış yüzeyinde oluşmuş hasarları önlemek amacıyla yapılan iyileştirme işlemlerinin tümüdür. Pasta cila işlemlerinin araca etki edebilmesi için kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve uzman bir kişi tarafından yapılması gerekir. Bunun yanında arabada oluşmuş çiziklerin düzelmesi için öncelikli olarak bakılan durum çiziklerin derinliğidir. Aracın yüzeyinde oluşmuş geçici çizikler, pasta cila işlemi ile eski haline getirilmektedir. Ama yüzeyde oluşmuş çizikler derinse servis farklı bakım yollarına da başvurmaktadır.

Rehbere git
Araba pasta cila Çizikleri yok eder mi?